Kavárna & Pražírna - Espresso

V říjnu roku 2020 jsme se rozhodli změnit starou hospodskou budovu na okraji křivoklátských lesů v Žilině u Kladna. Čekala nás kompletní rekonstrukce interiéru, ale naše odhodlání bylo silnější než všechny překážky. I přes nepřízeň globální pandemie COVID-19 jsme se rozhodli otevřít kavárnu v létě 2021.

Bylo to šílenství – otevřít kavárnu v době, kdy mnoho podniků končilo a zavíralo. Ale naše vášeň pro kávu a kulturní život nás hnala vpřed. V létě 2021 jsme dokázali nemožné a otevřeli jsme prostor veřejnosti. Lidé se k nám začali scházet nejen na kávu, ale také na kroužcích, divadelních představeních, workshopech a dalších akcích.

V roce 2022 jsme otevřeli také pražírnu, což nám umožnilo být více soběstačními a nabídnout naši výběrovou kávu i ostatním v okolí. Jsme hrdí, že jste s námi a podporujete nás. Bez vášeho srdce by to nešlo. Děkujeme! ❤️☕

Otvírací doba: Po-Ne 13:00-19:00

Kino v kavárně AlfaTau

Kino v kavárně AlfaTau

Naše kavárna se nachází ve staré obecní budově, kde je k dispozici také sál, který dlouhé roky neměl plnohnotné využítí. Při pátrání v historii nás moc mile potěšilo, že sál v kavárně byl dříve využíván právě pro divadelní a kinopředstavení


Naše začátky s kavárnou! Nic pro ořezávátka

Naše začátky s kavárnou! Nic pro ořezávátka

Rozhodnutí jestli se přihlásit do výběrového řízení a pokusit se od obce pronajmout prostor po bývalém hostinci bylo velmi složité. V době omezování díky COVID-19, je každý podobný start velmi nejistý.

Rádce

Kdo jsme a co je AlfaTau?

Kdo jsme a co je AlfaTau?

Název vychází ze souhvězdí Býka a jeho nejasnější hvězdy Aldebaran nebo také Alfatauri. Je to třináctá nejjasnější hvězda oblohy a my doufáme, že bude také hvězdou naší obce a okolí.