O nás

Vítejte v AlfaTau: Kavárně a Pražírně na Okraji Křivoklátských Lesů

Jsme kavárnou a pražírnou, která se nachází na okraji malebných křivoklátských lesů. Naše cesta začala v Žilině u Kladna, kde také žijeme. Zvolili jsme si starou hospodskou budovu se sálem, kterou jsme s láskou oživili. Naším cílem je nejen přinést do Žiliny a okolí výběrovou kávu, ale také oživit kulturní život, který v obci dlouho chyběl.

Co vás u nás čeká?

  1. Kavárna s Duší: AlfaTau se rychle stala komunitním místem, kde se potkávají lidé nejen na kávu, ale také na kroužcích, divadle, kině, workshopech a dalších aktivitách. Naše místo je otevřené všem, kteří hledají inspiraci a setkání.
  2. Výběrová Káva: Pražíme si vlastní kávu, kterou s láskou zásobujeme své okolí. Každý šálek je pro nás malým uměleckým dílem.
  3. Přesah Za Hranice Vesnice: Jsme rádi, že naše kavárna láká lidi z širokého okolí. Chceme být místem, kde se setkávají lidé, umění a chuťové smysly.

Pokud máte chuť, přijďte nás navštívit! Jsme tu pro vás a rádi vás přivítáme. ☕🌿

Rádce

Kdo jsme a co je AlfaTau?

Kdo jsme a co je AlfaTau?

Název vychází ze souhvězdí Býka a jeho nejasnější hvězdy Aldebaran nebo také Alfatauri. Je to třináctá nejjasnější hvězda oblohy a my doufáme, že bude také hvězdou naší obce a okolí.